katrina-k

Katrīna saksofona spēles gaitas uzsāka Rīgas Doma kora skolā, mācoties pie skolotājas Ievas Slokas. Lai gan Doma kora skolu 2011.gada absolvēja kordiriģēšanas specialitātē, saksofona spēle viņas dzīvē ieņēmusi svarīgu vietu, to pierāda daudzu konkursu panākumi, piedaloties, gan  Starptautisko jauno mūziķu konkursā “Sigulda”, Latvijas mūzikas skolu Pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu izpildītāju konkursā, kā arī konkursā “Saxophonia”, kurā 2009.gadā Katrīna ieguva I vietu (III grupā) un specbalvu- “Selmer” saksofonu.

2008.gadā bijusi soliste D.Mijo svītā „Skaramušs” kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, koncertā no cikla „Simfoniskie koncerti bērniem un vecākiem”. Piedalījusies “Latvijas Jaunās mūzikas dienās 2013”, izpildot alta saksofona solo Ata Stepiņa skaņdarbā “Atspulgi”, diriģenta Gunta Kuzmas vadībā.                                                        

2014. gadā kopā ar JVLMA pūtēju orķestri un somu diriģentu Ēro Lehtimaki atskaņojusi Grigorija Kaļinkoviča skaņdarbu saksofonam- “Koncertkapričo par Paganīni tēmām”.

Atskaņojusi saksofona partijas Latvijas Nacionālās Operas un Baleta orķestrī, kā arī Liepājas Simfoniskajā orķestrī.

Absolvējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesora Arta Sīmaņa saksofona klasi (2015) un šobrīd turpat turpina maģistra studijas. Zināšanas papildinājusi meistarklasēs pie izciliem saksofonistiem kā Jean Pierre Baraglioli, Lars Mlekush, Claus Olesen, Rolf-Erik Nystrom u.c.

Paralēli mācībām muzicē dažādos kamersansambļos un orķestros, kā arī strādā Jāzepa Mediņa Rīgas 1.mūzikas skolā par saksofona skolotāju un jaunāko klašu pūtēju orķestra diriģenti un koncertē ar saksofonu kvartetu n[ex]t move. Kopš 2016. gada pavasara muzicē Rīgas saksofonu kvarteta sastāvā.