baiba-t

Studē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) maģistrantūrā, profesora Arta Sīmaņa saksofona klasē. Saksofona spēli sākusi apgūt salīdzinoši vēlu – tikai 15 gadu vecumā, Madonas mūzikas skolā pie skolotāja Andreja Cepīša. Zināšanas papildinājusi meistarklasēs pie izciliem saksofonistiem kā Joonatan Rautiola (Somija), Lars Mlekush (Austrija, Šveice),  Claus Olesen (Dānija), Rolf-Erik Nystrom (Norvēģija), Philippe Geiss (Francija), Klaus Gesing (Vācija, Itālija), Marcus Weiss (Šveice) u.c.

Kopš 2013. gada Baiba ir Rīgas Saksofonu kvarteta (RSK) un Jelgavas bigbenda mūziķe. Dažādu projektu ietvaros sadarbojusies ar nozīmīgākajiem Latvijas profesionālajiem kolektīviem: kā soliste kvarteta sastāvā ar Latvijas Nacionālo Simfonisko orķestri (LNSO), Sinfonietta Rīga (SR), Liepājas Simfonisko orķestri, Valsts Akadēmisko kori “Latvija” un Latvijas Radio kori un atskaņojot saksofona orķestra partijas LNSO, SR un Orķestrī “Rīga”. Kamermūzikas žanrā aktīvi muzicē kopā ar ērģelniekiem Latvijas dievnamos. Ar ērģelnieci Larisu Carjkovu radoši sadarbojas jau kopš 2016. gada sezonas.

Paralēli muzicēšanai Baiba vairākus gadus darbojusies kā saksofona skolotāja. Ar RSK Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros sniegtas meistarklases 12 mūzikas skolās Latvijas reģionos, kā arī Lietuvā un Baltkrievijā. Maģistrantūras studiju ietvaros JVLMA Baiba šobrīd pēta problemātiku par bērnu uzmanības traucējumiem individuālajās mūzikas instrumentu spēles stundās un izstrādā treniņvingrinājumus problēmas risināšanai. Šobrīd mūziķe ir arī Orķestra “Rīga” mārketinga speciāliste.