baiba-t

Studē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (JVLMA) profesora Arta Sīmaņa saksofona klasē. Saksofona spēli sākusi apgūt tikai 15 gadu vecumā Madonas mūzikas skolā pie pedagoga Andreja Cepīša, un jau kopš otrā apmācības gada ar panākumiem vairākkārt piedalījusies konkursos (III vieta XIII Latvijas mūzikas skolu pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu izpildītāju konkursā 2008. gadā un II vieta – XIV Latvijas mūzikas skolu pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu izpildītāju konkursā 2009. gadā). Zināšanas papildinājusi meistarklasēs pie izciliem saksofonistiem kā Lars Mlekush, Enzo Filippetti, Crister Johnsson u.c.

Savu spēlēšanas prasmi paralēli mācībām allaž attīstījusi muzicējot dažādos kameransambļos un orķestros, atskaņojot gan klasiskās mūzikas programmas, gan arī darbojoties neakadēmiskās mūzikas žanrā. Patlaban, līdzās Rīgas saksofonu kvartetam, Baiba ir arī baritona saksofoniste pūšaminstrumentu kvintetā The Sparkling 5, JVLMA saksofonu klases orķestrī, kā arī Madonas pūtēju orķestrī.

Baibas līdzšinējā profesionālā joma ir žurnālistika. Ieguvusi sociālo zinātņu bakalaura grādu komunikācijas zinātnē Rīgas Stradiņa universitātē (2012), akadēmiski izzinot kultūras mediju lauku Latvijā, pētot un raksturojot tā lasītāju.