artis-s

Absolvējis Nikolaja Rimska-Korsakova Sanktpēterburgas konservatorijas profesora Andreja Boļšijanova saksofona klasi (1986), ieguvis solista diplomu Dānijas Karaliskās Mūzikas akadēmijas profesora Jorgena Boves saksofona klasē (1994), 1995. gadā saņēmis maģistra grādu Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (JVLMA). Papildinājis savas prasmes pie Žana-Pjēra Baralioli Ecole Nationale de Musique Parīzē, Kristera Džonsona Stokholmas Karaliskajā Mūzikas augstskolā, Johannesa Ernsta Berlīnes Mākslu augstskolā un Johana van der Lindena Utrehtas Mūzikas augstskolā.

Savulaik Artis muzicējis Latvijas radio džeza orķestrī, kā arī Pita Andersona rokenrola grupā Arhīvs. Atskaņojis saksofona partijas Latvijas Nacionālajā simfoniskajā orķestrī, Rīgas Festivāla orķestrī un Maskavas filharmonijas simfoniskajā orķestrī. Kā solists uzstājies ar Latvijas filharmonijas kamerorķestri un kā viesmūziķis koncertējis ar „Danish Saxophone Quartet”. Šobrīd aktīvi koncertē kopā ar ērģelnieci Kristīni Adamaiti, ar kuru ierakstījis četrus kompaktdiskus – Cantus Orationis; J.S. Bahs / G. Pelēcis Ērģeļu mesas fragmenti ar saksofona pārdomām; Dāvida dziesmas (kopā ar dziedātāju Guntu Gelgoti) un Līdzenuma balss (kopā ar dziedātāju Jolantu Strikaiti-Lapiņu). Paralēli tam kopš 2007. gada vasaras Artis Sīmanis ir JVLMA rektors, turpina darbu arī kā saksofona klases profesors.

Artis Sīmanis ir Rīgas Saksofonu kvarteta izveidotājs (1992), kā arī starptautiskā saksofonmūzikas festivāla Saxophonia iniciators un mākslinieciskais vadītājs. Par saksofonmūzikas popularizēšanu 2010. gadā apbalvots ar Trīszvaigžņu ordeni. Savukārt par kultūras saišu stiprināšanu ar Franciju 2016. gadā saņēmis Francijas republikas apbalvojumu – Kavaliera pakāpes Ordeni mākslā un literatūrā.